ODLUKA O OTVARANJU STALNOG GRANIČNOG PRELAZA ZA MEĐUNARODNI ŽELEZNIČKI SAOBRAĆAJ PUTNIKA I ROBE BEOGRAD-CENTAR: Beograd dobija granični prelaz na železničkoj stanici Prokop
Vlada Srbije donela je odluku o otvaranju stalnog graničnog prelaza za međunarodni železnički saobraćaj putnika i robe Beograd-Centar, koji će biti uspostavljen na železničkoj stanici Beograd Centar - Prokop.
Kako se navodi u odluci, na ovom graničnom prelazu odvijaće se međunarodni železnički saobraćaj putnika i robe koji ne podleže pregledu inspekcijskih službi, dok će poslove iz nadležnosti granične policije i carine obavljati nadležne službe neprekidno, 24 časa dnevno, sedam dana u nedelji, u skladu sa sistemom integrisanog upravljanja granicom u Republici Srbiji.
Odluka stupa na snagu narednog dana od objavljivanja u Službenom glasniku Republike Srbije.
Kako se moglo pročitati, planirano je da bar jedan dnevni polazak iz Prokopa ka Budimpešti bude bez stajanja (svakako na teritoriji Srbije, a za dalje zavisi od Mađara), i takvi će polasci jedini moći da koriste novi ("prestižni", tj. propagandno-populistički, u prevodu: nepotrebni - prim gl. urednika eKapije) granični prelaz.
Kompanija Paragraf Lex ne preuzima odgovornost za tačnost i istinitost informacija prenetih iz spoljnih sadržaja odnosno drugih izvora, kao i za štetu koja eventualno iz toga, proistekne. Sve informacije objavljene u sekciji "Vesti" su namenjene u svrhu opšteg informisanja.
Izvor: Izvor: Vebsajt eKapija, 22.06.2026.
Naslov: Redakcija










